Вторник, 23.04.2024, 20:01Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Сайт-портфолио Ожанова Загира
Меню сайта
Наш опрос
Мұғалімдерге бірдей үлгіде киіну қажет пе?
Всего ответов: 34
Форма входа

969:4 жағдайындағы жазбаша баған түрінде бөлу


Мұғалім:   З.Ожанова

 Сынып:  3 «б» 

Пән:Математика 

Тақырып: 969:4 жағдайындағы жазбаша баған түрінде бөлу. 

Мақсат:  1.Көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша баған түрінде бөлудің мүмкін жолдарын меңгерту;

2. Көп таңбалы санды бір таңбалы санға бөлудің алгоритмін қолданту.

3.Оқушының бірлескен қарым-қатынаста ізденушілікпен жұмыс істеуге тәрбиелеу. 

Міндет: Кестеден тыс көбейту мен бөлу дағдысын жетілдіру.

Сабақтың жабдығы: бағалау парақтары,мақалдары бар тапсырма парақтары, болжау мен міндет алу парақтары 

Сабақтың типі: білімді бекіту, қайталау 

Қолданылған әдіс пен тәсілдер: сөз, көрнекілік, индукция-дедукция, ойын-жарыс,кіріктіру 

Жүргізілу формасы: ұжымдық-бөліскен іс-әрекет

 


Сабақ

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Нәтижесі

І.Ұйымдастыру

1.     Оқушылармен сәлемдесу және сәттілік тілеу

- Балалар, оқулықтың 183-184- беттеріне назар аударыңдаршы,қандай тапсырмалар берілген? Оларды біз орындай аламыз ба, бізге бұрынғы біліміміздің көмегі тие ме? Шолу арқылы болжау жасап, алдарыңдағы параққа белгі қойып жіберіңдер.

1.Сәлемдеседі, бір-біріне сәттілік тілейді

2.Топ ішінде ақылдасып, болжау мен міндет алу парағын толтырады.

Тапсырмаларға үстірт талдау жасалады, сабақтың тақырыбы, мақсаты мен оқушылардың

міндеті айқындалады.

 

ІІ.Бұрыннан                белгіліні маңыздандыру                                                                           

Қане, балалар, мына төртбұрыштың ауданы мен периметрін жылдам есептей қойыңдаршы!

4см

5 см

2 см

 

 

 

 


«Жұмыла көтерген жүк жеңіл»

Р═4см+8см+10см+5см═27см

S═4см∙10см-2см∙4см:2═36см²

Төртбұрыштың периметрі мен ауданын табуды еске түсіреді. Үшбұрышты төртбұрышқа дейін толтыру әрекетін ойластырады.

  

ІІІ.Біріккен іс-әрекет мақсатын анықтау

-Тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға  оқулықтан осыған ұқсас тапсырманы тауып орындауға рұқсат.

«Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады»

 

184-бет №4

(200-40∙2): 2═60

S═40см∙60см═2400см²

Білімді бекітеді.

ІV.Болжау және оны тексеру

-Балалар, енді мына тапсырмаларды орындау арқылы өздеріңді тексеріп көріңдерші.

«Білім қымбат, білу қиын»

№1 а ( ауызша)

969:4═242( қалд.1)

№1 ( қалғаны жазбаша)

818:3═272(қалд.2)

567:4═141(қалд.3)

926:4═231(қалд.2)

...   .

    ?(?)

алгоритмін еске түсіреді.

V.Жетіспейтін әрекет амалдарын еске түсіру

-Балалар, қалай ойлайсыңдар, жаңа білімді бекіту үшін оқулықтағы қай тапсырманы орындағанымыз дұрыс?

«Ақыл тозбайды, білім таусылмайды»

№3

«Математикалық футбол» ойыны

1-    баған

71

71(қалд.2)

72(қалд.2)

2-    баған

232

232(қалд.)

232(қалд.2)

3-    баған

180

181

181(қалд.3)

4-    баған

215

215(қалд.1)

217(қалд.1)

Жеке әрі дұрыс есептеу дағдысы жетіледі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ.Белгілі әрекет амалдарын меңгеруді бақылап, бағалау

 

-Сабағымызды «3минутта 3 тапсырма» ойынымен

аяқтайық және қорытынды жасайық.

Әр топ қандай деңгейде жұмыс істеді, міндеттерін орындай алды ма?

«Күш-білімде!»  

№2(а,ә) ауызша

6∙5+12∙3═66

36∙9+45∙8═684

№6(а) жазбаша

Жауабы: 764,497,794

 

Топ ішінде ақылдасады, бағалау парағын толтырады.

Ауызша есептеу дағдысы жетіледі.

Бір-бірін бағалайды, талдайды, қорытынды жасайды.

 

VІІ.Алдағы міндетті анықтау

-Балалар, мен сабақ     барысында бірнеше нақыл сөз айттым.

Үйден әр топ өзіне берілген нақыл сөздің мәнін ашып,ондағы тапсырманы орындап келсін.

(Бағалау парағын басшылыққа алып оқушылар біліміне бағалау)

Үй тапсырмасын алады.

 

Түртіп жіберсеңіз!
Қош келдіңіз!
Әлеуметтік сілтеме
Поиск